• Voetbalclub sv Juliana '31 is trots op hun ING Oranjevriendje

    Bij elke thuiswedstrijd van het Nederlands elftal en de OranjeLeeuwinnen mogen er ING Oranjevriendjes aan de hand van de voetballers mee het veld op voordat de wedstrijd start.  Deze keer was onze Kim erbij. Vol enthousiasme is zij het avontuur aangegaan. Wat was het spannend om samen met de beste voetballers van Nederland en Frankrijk te wachten in de spelerstunnel en met hen de voetbalwedstrijd te openen. Ze heeft het geweldig gedaan. Voetbalclub sv Juliana '31 is één van de 350 clubs in Nederland die G-voetbal of Voetbal Plus aanbiedt. De KNVB, Fonds Gehandicaptensport en ING werken samen om G-voetbal de aandacht te geven die het verdient.  

    Passend aanbod voor G-voetballers

    De gezamenlijke ambitie van de drie betrokken partijen is dat er in elke gemeente een team is waar kinderen met een beperking kunnen voetballen. Voetbal zit verankerd in onze maatschappij. De sport is voor veel Nederlanders toegankelijk, maar voor een grote groep voetballiefhebbers is de weg naar de velden minder gemakkelijk te vinden. Voor voetballiefhebbers met een lichamelijke en/of verstandelijke beperking zijn aanpassingen bij de plaatselijke voetbalclub nodig om te kunnen voetballen. Bijvoorbeeld door extra begeleiding of met passend voetbalaanbod in de buurt, zodat iedereen op zijn of haar eigen niveau kan voetballen. Bij Juliana is het al mogelijk voor kinderen met een beperking om te voetballen in het Voetbal Plus team. 

     

    Lees ook het artikel in Metro